ISO 9001 Belgesi Kuruluşun Bağlamı Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları

Güncel ISO 9001 gelişmelerine buradan ulaşabilirsiniz...

ISO 9001 Belgesi Kuruluşun Bağlamı Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları

Kalite yönetim sistemi standardı gereği kuruluş bağlamını oluşturmalıdır. Bu bağlam için kuruluş ve bağlamın anlaşılmasını sağlayacak dokümante edilmiş bir bilginin serbest formatta tanımlanarak, izlenebilir haline ISO 9001 Belgesi Kuruluş Bağlamı Zorunlu Dokümanı denir.

Zorunlu dokümanın amaç, strateji, iç ve dış hususları gibi sonuç odaklı dokümante edilmiş bilgi grubuna da Kuruluşun Bağlamı Zorunlu Dokümanları denir.

Kuruluş oluşturduğu bu dokümante bilgi yapısını, uygulamalı, izlemeli ve iyileştirmelidir.

Bağlam Dokümante Bilgisi İçin;

Kuruluşun amaçları, stratejik yönelimi ve kalite yönetim sistemlerinin amaçlanan çıktı sonuçlarına ulaşmak için kuruluş yeteneklerini etkileyen kuruluş içi hususlarını ve kuruluş dışı hususlarını oluşturmalıdır.

İç hususlar konusunda oluşturulan bilgi, kuruluşun değerleri, kültürü, markası, bilgisi ve performansı ile ilgili hususların değerlendirilmesinden oluşmalıdır.

Dış hususlar konusunda oluşturulan bilgi, yasal, teknolojik, rekabetçi, pazar, kültürel, sosyal ve ekonomik çevrelerden vb. yapılardan kaynaklanan konuların değerlendirilmesinden oluşmalıdır.

Oluşturulan bu hususlar olumlu ya da olumsuz olarak kuruluşa etkilerini içerebilmektedir. Kuruluş bu etmenlerin tamamını sürekli izlemeli ve gözden geçirmelidir.

Kayıt Nedir ?

Faaliyetlerde Uygulanan dokümanların uygulanmış hallerine Kayıt denir ve bu kayıtlar değerlenmek, incelenmek ve izleme gibi durumlar için muhafaza edilmeli ve ulaşılabilir olmalıdır.

#ISO 9001 Belgesi Kuruluşun Bağlamı Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi İlgili Tarafların İhtiyaç ve Beklentilerinin Anlaşılması Zorunlu Dokümanı, #ISO 9001 Belgesi Kalite Yönetim Sistemi Kapsamı Zorunlu Dokümanı ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi Kalite Politikası Zorunlu Dokümanı ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi Kuruluşun Prosesleri Şemaları/Süreç Haritaları Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi Kuruluşun Görev, Yetki ve Sorumluluklar Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi Amaç ve Amaca Ulaşım, Planlama, Takip Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi Yönetim Sistemi Planlama Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi Kurumsal Bilgi ve Kaynaklar Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi Operasyonel Planlama ve Kontrol Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi Ürün ve Hizmet Şartları Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi Tasarım ve Geliştirme Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi Dışarıdan Tedarik Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi Ürün ve Hizmetin Sunumu Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi Performans Değerlendirme, İzleme, Ölçme ve Analiz Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi İç Tetkik Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi Yönetimin Gözden Geçirmesi YGG Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları, #ISO 9001 Belgesi Uygunsuzluk ve Düzeltici Faaliyet Zorunlu Dokümanları ve Kayıtları

Yeterince Bilgi Aldınız Mı ?

Başvuru Yapmak İster Misiniz ?

Uygun fiyat ve kaliteli hizmeti sağlamak için sizi bekliyoruz...

ISO 9001 Galerisini İncelediniz mi ?

Hemen İncele

Bloğumuzdaki Güncel Makaleleri İncele

Hemen İncele

Periyodik Kontrol ve Muayene ihtiyacınız mı var ?