ISO 9001 Belgesi Sektörleri EA Kodları ve Sektörel Logoları

Güncel ISO 9001 gelişmelerine buradan ulaşabilirsiniz...

ISO 9001 Belgesi Sektörleri EA Kodları ve Sektörel Logoları

ISO 9001 Belgesi Sektörleri EA Kodları ve Sektörel Logoları’ nı açıklarken öncelikle, ISO 9001 Belgesi-Kalite Yönetim Sistemi Standardı, hangi ölçek ve büyüklükte olursa olsun her kuruluş kurabilir ve uygulayabilir bir standart sistemi olarak tanımlandığını belirtelim. Standardın kriterlerini karşılayarak, yönetim sistemini oluşturan ve uygulamaya alan her kuruluş bu sisteme ve iso belgesine sahip olabilir.

ISO 9001 Belgesi Sektörleri EA Kodları İçerik

İş dünyasında yer alan, şahıs şirketi, esnaf, adi ortaklık, limited şirketi, anonim şirketi, holding, üniversite, muhtarlık, vakıf, dernek, devlet kurumları ve daha birçok ticari amaç güden ya da gütmeyen yapı bu belgeyi alabilir.

Kalite Yönetim Sistemi, ticari hayatta tüm sektörlere hitap eder. Sektörlerin ayrıştırılması ve tanımlanması noktasında global kod sistemleri ve Avrupa Birliği EA Kod Sistemi kullanılır. Bu sistemlerde tanımlanmış 39 EA ana sektör kodu ve yüzlerce NACE alt sektör kodu yer alır.

Belgelendirme ve Yönetim sistemi için kuruluşun yer aldığı ana ve alt sektör kodları risk vb. durumlarına göre denetim ve belgelendirme yapısının sürecini de belirler.

Yönetim Sistemi’ nde EA Kodları ve sektörel ISO 9001 Logosu kuruluşların bir nevi kimlikleri gibidir.

ISO 9001 Belgesi Sektörleri İçerik1

Ağaç, Kağıt, Bilişim, Cam, Çimento, Toprak-Seramik, Çevre, Eğitim, Elektrik-Elektronik, Enerji, Finans, İnşaat, Gıda, İş Yönetim, Kimya, Petrol, Lastik, Plastik, Kültür-Sanat, Maden, Medya, İletişim ve Yayıncılık, Matbaa, Metal, Makine, Otomotiv, Sağlık, Sosyal Hizmetler, Spor, Rekreasyon, Tarım, Avcılık, Tekstil, Ticaret, Hizmetler, Turizm, Yiyecek-İçecek Hizmetleri, Ulaştırma, Lojistik, Haberleşme, Adalet, Güvenlik, Kamu Kurumları, Vakıflar, Dernekler gibi sektörlerin EA kodlarına göre tanımlanması ve tanımlanan bu sektörlerin Kalite Belgesi (iso belgesi) için kullanabilecekleri logo ayrımlarını detaylı olarak aşağıda verilen bölüm içerik başlıkları sayfalarında görebilirsiniz.

ISO 9001 Belgesi Sektörleri Logoları İçerik1

Bu bölümde bilgi sahibi olacağınız sayfa başlıklarımız;

ISO 9001 Belgesi Sektörleri ve EA Kodları

ISO 9001 Belgesi Sektörel Logoları

Yeterince Bilgi Aldınız Mı ?

Başvuru Yapmak İster Misiniz ?

Uygun fiyat ve kaliteli hizmeti sağlamak için sizi bekliyoruz...

ISO 9001 Galerisini İncelediniz mi ?

Hemen İncele

Bloğumuzdaki Güncel Makaleleri İncele

Hemen İncele

Periyodik Kontrol ve Muayene ihtiyacınız mı var ?