ISO 9001

Güncel ISO 9001 gelişmelerine buradan ulaşabilirsiniz...

ISO 9001

Kuruluşların ve organizasyonların yönetim sistemlerini, ISO 9001 Standardı kriterlerince, politika, bağlam, amaç, analiz, strateji, risk ve süreç yönetimini entegre bir şekilde oluşturmaları, gerekli değişiklikleri tespit ederek uygulamaları ve müşteri odaklı sürdürülebilirliği sistematik olarak sağlamaları sonucunda ISQ gibi 3. taraf bir dış denetim organizasyonunun denetimi ile uygunluk durumuna bağlı olarak verilen sertifikaya “ISO 9001” denir.

Bu belge ve yönetim sistemi ile tüm kriter ve basamakları kararlılıkla aşan işletmelerin kurumsallaşması ve sürekli iyileştirilmeyi sağlaması önemli bir göstergedir. Neredeyse imkânsız olgusunun bile düşünülmediği çağımızın teknolojisinin hızla ilerlemesi yaşanan gelişmeler oldukça vahşi rekabet ortamını doğurmuştur. Sanayi ve sektörlerinde de sürekli değişen global iş ortamı ile kuruluşlar kendilerini finansal bir cazibe müsabakaları ile boğuşmaktadır. Yaşanan onca mücadelenin içerisinde birde ayakta kalabilmek adına çaba sarf eden kuruluşlar, müşteri ihtiyaç ve beklentileri için en uygun ürünü sunmaya çalışmak, uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayışını ortaya koymak ve dolayısı ile kuruluşun ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğinin sağlanabileceğinin bir güvenceyi taahhüt etmekle mükelleftir.

Kuruluşlar, kurumsallaşma için çalışmalar yapmak zorundadır. Bu çalışmalar için zaman ve kaynak ayırmalı, ciddi çabalar harcamalıdır. Ayrıca, Kuruluşların kendine göre ürün gerçekleştirme faaliyetleri için bir strateji, plan, program ve yol haritası belirlemeleri yaşamak için gereksinimdir.

Günümüzde, Kamu ve Özel sektörde yer alan kuruluşlar da aksak ta olsa işleyen bir yönetim sisteminin olduğu ve bu sistemlerinde yeterince uyum sağlayamadığı bilinmektedir.

ISO 9001 Standardı ve kazandırdığı Kalite Yönetim Sistemi ile etkin bir sistemi tanımladığı için Kuruluşlar bu standardın şartlarını sağladıkça başarı oranlarını artırabilir ve ISO 9001 Belgesi’ ni sürdürebilirler.

Kuruluşlar, ürün ve hizmetlerini, uluslararası kabul görmüş bir standarda uygun olarak ürettiğini bu sertifika ile sağlamaktadır.

#ISO 9001, #Kalite Yönetim Sistemi, #ISO 9001 Nedir ?, #ISO 9001 Belgesi Nasıl Alınır ?, #ISO 9001 Belgesi Nereden Alınır ?, #ISO 9001 Belgesi Fiyatı, #ISO 9001 Belgesi Fiyatlandırma Yapısı, #ISO 9001 Faydaları, #ISO 9001 Eğitimi#ISO 9001 Standardı Gelişimi Nedir ?, #ISO 9001 Çalışan Sayısı Gerekleri, #ISO 9001 Belgesi Başarı Şartları, #ISO 9001 Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır ?, #ISO 9001 Belgesi Geçerlilik Süresi, #ISO 9001 Amacı Nedir ?, #ISO 9001 Temel Prensipleri, #ISO 9001 Belgesi’ nin Etkinliği, #ISO 9001 Belgesi’ nin Vadettikleri, #ISO 9001 ile Bağlantılı Standartlar, #ISO 9001 Belgesi İhalelerde İsteniyor mu ?

Yeterince Bilgi Aldınız Mı ?

Başvuru Yapmak İster Misiniz ?

Uygun fiyat ve kaliteli hizmeti sağlamak için sizi bekliyoruz...

ISO 9001 Galerisini İncelediniz mi ?

Hemen İncele

Bloğumuzdaki Güncel Makaleleri İncele

Hemen İncele

Periyodik Kontrol ve Muayene ihtiyacınız mı var ?