ISO Hakkında

Uluslararası Standartlar Teşkilatı-ISO, Dünyadaki ticaretin kolaylaştırılması ve küresel standart normların oluşturulması için kurulmuş bir örgüttür.

İçeriği Gör

ISO 9001 Belgesi

Kuruluşların yönetimde bahsedilen tüm uygulama ve başarıları elde etmeleri ve uyguladıkları yönetim sistemlerini tescil etmelerini sağlayan belgeye “ISO 9001 Belgesi” denir.

İçeriği Gör

ISO 9001 Standart

Kalite Yönetim Sisteminin kuruluşların ihtiyaç duyduğu tüm süreçlerini hazır olarak kullanıcıya sunduğu standardın yapılması ve uygulanması gereken başlıkları sayfada verilmiştir.

İçeriği Gör

ISO 9001 Belgesi Aşamaları

Yapmak istediğimiz her işte plan, proje vb. faaliyetleri yapmasak ta işin gerçekleşmesi bazı aşamalara tabi olmaktadır. Yapılacak bir iş için önce düşüncesi, hayali, sonra gerçekleştir...

İçeriği Gör

ISO 9001 Zorunlu Dokümanları

İşletmenin yönetilmesi, işleyişi, yapılan işlerin tescili ve disipliner bir kurumsal yapı için dokümantasyon önemli gereksinimdir.Aksi halde işin yürütülmesi ya da bir şekilde yürüyen...

İçeriği Gör

ISO 9001 Denetim ve Belgelendirmesi

ISO 9001 Standardının uygunluk durumlarını ortaya koyan ve duruma göre iso 9001 belgesi veren Sistem Belgelendirme Kuruluşları’dır. Bu kuruluşların yaptığı denetim faaliyetleri...

İçeriği Gör

ISO 9001 Belgesi Sektörleri EA Kodları ve Sektörel Logoları

İş dünyasında yer alan, şahıs şirketi, esnaf, adi ortaklık, limited şirketi, anonim şirketi, holding, üniversite, muhtarlık, vakıf, dernek, devlet kurumları ve daha birçok ticari amaç güden...

İçeriği Gör

ISO 9001 Belgesi ve Akreditasyon

ISO 9001 Belgesi, iş dünyasında ve küresel pazarda, teknoloji ve ulaşım ağı çok genişlemiş dünya için yetkin ve yeterli ürün sunum kolaylığı sağlayan anahtar unsurdur. Ticaretin yürü...

İçeriği Gör

ISO 9001 Belgesi Örnek Dokümantasyon

ISO 9001 Belgesi (Kalite Yönetim Sistemi) Örnek Dokümantasyonlarına; ISO 9001 Belgesi Örnek Dokümantasyon sayfasında yer alan listeden ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

İçeriği Gör

ISO 9001 Belgesi Tanıtımları

ISO 9001 Belgesi (Kalite Yönetim Sistemi) Tanıtımlarını; ISO 9001 Belgesi (Kalite Yönetim Sistemi) Tanıtımları sayfasında yer alan listeden ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

İçeriği Gör

ISO 9001 Belgesi Analizleri

ISO 9001 Belgesi Analizleri, global yönetim olgusunun karşımıza çıkış verilerinin ISO, IAF ve ISQ Kuruluşlarının elde ettiği verilerin işlenerek sunulması ile yapılmaktadır.

İçeriği Gör

ISO 9001 Belgesi' nin Global Pazar ve İş Dünyası için Anlamı

İş Dünyası için Global Pazar kavramı genellikle uluslararası ve çok uluslu pazar anlamı ifade etmektedir. İş Dünyasında başka bir tabir de ise ulusal sınırları aşarak ürün gerçekleştiren kuruluşlar için kullanılır.

İçeriği Gör

ISO 9001 Belgesi' nin Kurumlar ve Organizasyonlarla İlişkisi

ISO 9001 Belgesi, Kalite Yönetim Sistemi, Dünya’ da ve Ülkemizde yıllarda her sektörde kuruluş için önem arz eden ve iş dünyası gündemini meşgul eden temel unsurlardandır.

İçeriği Gör

ISO 9001 Belgesi Diğer ISO Belgelerini Karşılar Mı ?

Standartların içerik ve tanımlamaları ile bu başlığımızı açıklayarak, belgelerin bir birlerini karşılayıp karşılamadığını anlatmaya çalışalım. ISO 9001 Belgesi; Ürünün üretim süreçlerinden tüketiciye

İçeriği Gör

ISO 9001 Belgesi ile Diğer ISO Belgeleri Arasındaki Farklar ?

Standart ve Sertifikasyon sektöründe, ISO 9001 Belgesi ve diğer iso belgeleri arasındaki farkları genel olarak değerlendirmeye çok gerek duyulmasa da kamuoyunda çokça karıştırılan ve merak edilen bir konu olduğu için açıklanması gereken bir durumdur.

İçeriği Gör

Şehirler ve Ülkeler ISO 9001 Belgesi

Uluslararası Standartlar Organizasyonu ISO, Şehirler ve Ülkeler ISO 9001 Belgesi yapısının her yönü ile değişmez bir standart olduğunu tüm dünya ülkelerine tescil etmiştir.

İçeriği Gör

Sektörel ISO 9001 Belgesi Örneği

Sektörel ISO 9001 Belgesi(Kalite Belgesi) örneklerini; Sektörel ISO 9001 Belgesi(Kalite Belgesi) Örneği sayfamızdan ulaşabilir belge örneklerini inceleyebilirsiniz.

İçeriği Gör

ISO 9001 Belgesi Resim Galerisi

ISO 9001 Belgesi (Kalite Belgesi) resim galerisine ulaşmak ve resim galerisini incelemek için hemen tıklayın.


İçeriği Gör